Tarih Tekerrür Etmek Üzere

" Başkan adayları, Pakistan'a saldırmada hem fikirABD'deki başkanlık yarışında Demokrat Partinin aday adayları, ''Usame Bin Ladin'in Pakistan'da olduğunun tespit edilmesi gibi bir durumda, ABD güçlerinin, bu ülkeden ön izin almaksızın gidip teröristi yakalama hakkı bulunduğu'' görüşü üzerinde fikir birliğinde. "JD Notu: Öldürülen Butto Amerikan karşıtıydı. Ancak Müşerrefse tam tersi, Amerika'nın kankası. Kanımca "Ladin'i yakalamak için" girecek ve kalacaklar Pakistan'da.
Şimdi denebilir ki "E Pakistanda Amerika olsa nolur?" Şu olur ki; Hem güçlenmekte olan Rusya'ya karşı elde koz olur (pakistan rusyanın dibinde) hem de sinyalleri verilen bir İran - Rusya - Çin ittifağının bir anlamda "tam ortasına" yerleşilir.
Eh, bu kadar neden yetmez mi?

JD Notu II: Fikrimce, Usame Bin Ladin bile hikaye. Hatta tüm o "şeytanlıkları" onun yerine o "mağdur" ülkenin yaptığına inanırım". Amerika yakın tarihi bize gösteriyor ki Machivelli'den esinlenilmiş "amaca ulaşmak için her yol mübah" düsturu tamamen benimsenmiş..
Misal, o ikiz kulelerin yıkılması. O "saldırı" ile başlayıp bu haberde de devam eden sürece ve bugünlerde gelinen noktaya bakılırsa o kulelerde bir kaç bin insanın ölmesi hiç bir şeydi - sıfır kayıptı.

Nasıl büyük para ahlakı devre dışı bırakabiliyorsa, "büyük amaç" da öyledir.

Hiç yorum yok:

Yolgeçen